Medycyna estetyczna z zakresu „anti-age” to obecnie jedna z najszybciej rozwijających się dziedzin. Dla każdego z nas nadchodzi moment, gdy patrząc w lustro zadajemy sobie pytanie „Czy można pozostać młodym na dłużej?”. Odpowiedź jest prosta – oczywiście że to możliwe! Dzięki zdobyczom nowoczesnej nauki, staje się to coraz łatwiejsze i skuteczniejsze niż jeszcze kilka lat temu. Dlatego dzisiaj chcemy przedstawić kilka ciekawych i popularnych sposobów na to, jak podarować sobie piękny i zdrowy wygląd na dłużej – oczywiście wszystkie metody wykonujemy w Podarunku dla Urody.

Mezoterapia igłowa

Innowacyjna metoda przynosząca doskonałe rezultaty w kwestii odmładzania skóry. Do zabiegu wykorzystujemy bogate koktajle na bazie substancji aktywnych, które aplikujemy podskórnie za pomocą iniekcji. Dodatkowo, niewielkie nakłucia powodują wzmożoną syntezę kolagenu i elastyny, które wygładzają zmarszczki i poprawiają sprężystość, elastyczność oraz napięcie skóry.

Dermapen

To bardzo podobna kuracja do mezoterapii igłowej z tą tylko różnicą, że w przypadku Dermapenu wykorzystywane jest urządzenie, którego głowica przypomina kształtem długopis, a jego głowica wyposażona jest w wiele maleńkich igiełek. Te z kontrolowaną szybkością i natężeniem penetrują naskórek, pobudzając odbudowę kolagenu i elastyny. Efektem jest silna rewitalizacja, likwidacja zmarszczek oraz ogólna poprawa napięcia i grubości skóry. Dodatkowo, podczas zabiegu w miejscu aplikujemy preparaty bogate w cenne składniki aktywne, które przenikają w głąb komórek, odżywiają skórę i wspomagają procesy odmładzania.

Karboksyterapia

Karboksyterapia to obecnie jedna z najnowocześniejszych i najskuteczniejszych terapii rewitalizujących. Zabieg opiera się na kontrolowanym wstrzykiwaniu pomiędzy warstwy skóry niewielkich, precyzyjnie odmierzonych dawek dwutlenku węgla, który wnika do okolicznych tkanek. Efektem jest rozszerzenie naczyń krwionośnych oraz rozbudowa ich usieciowienia (co nazywamy fachowo neowaskularyzacją). Za sprawą zabiegu, poprawiamy ogólne krążenie krwi w danym obszarze ciała, dzięki czemu składniki odżywcze w większej ilości docierają do właściwych komórek. Jak w przypadku innych terapii, także tutaj pobudzone zostają procesy syntezy kolagenu, elastyny i kwasu hialuronowego. Skuteczność karboksyterapii jest porównywalna nawet z operacyjnym liftingiem! Właśnie dlatego warto zwrócić na nią szczególną uwagę.

Peeling chemiczny (kwasowy)

Trudno wyobrazić sobie pełną pielęgnację bez zastosowania kwasów, które uwolnią młodszą warstwę skóry spod zrogowaciałego naskórka. Peeling chemiczny pozwala na dobranie odpowiedniego preparatu do eksfoliacji, który zadziała na konkretne problemy naszej cery. Dlatego jeżeli zależy nam na odmłodzeniu i odświeżeniu wyglądu warto wybrać zabieg np. z użyciem kwasu glikolowego, który jest silnym stymulatorem procesów regeneracyjnych. Terapia kwasami wzmacnia strukturę tkanek, poprawia napięcie i elastyczność, zauważalnie spłyca zmarszczki, a przy tym przywraca skórze właściwe nawilżenie. Należy jednak pamiętać, że eksfoliację możemy przeprowadzać najlepiej w okresie jesienno-zimowym, ponieważ po jej zastosowaniu należy bezwzględnie unikać słońca.

Fotoodmładzanie laserem IPL

To następna, na naszej liście, zaawansowana kuracja przeciwko oznakom starzenia. Fotoodmładzanie wykorzystuje efekt fototermolizy selektywnej – laser IPL emituje wiązkę która wnika w melaninę i hemoglobinę. Organizm zyskuje tym samym możliwość przyspieszenia produkcji kolagenu, który spełnia ważną rolę w przywracaniu skórze młodego wyglądu. Podczas terapii fotoodmładzania poprawie ulega również ogólne nawilżenie komórek i ich zdolność do magazynowania wody. Zabieg skutecznie uwalnia od zmarszczek, przebarwień, rozszerzonych porów i wielu innych często spotykanych problemów.

Fale radiowe (RF)

Zabieg radiofrekwencji wykorzystuje fizyczne właściwości fal radiowych o określonej długości, które wnikając w nasze ciało podnoszą miejscowo temperaturę i budzą drzemiące w organizmie możliwości do regeneracji tkanek. Kuracja aktywuje fibroblasty odpowiedzialne za wytwarzanie kolagenu i włókien elastyny. Spodziewanym efektem jest spłycenie zmarszczek i poprawa gładkości, jędrności i sprężystości skóry. RF działa antyoksydacyjnie, tworząc barierę chroniącą nas przed wolnymi rodnikami. Radiofrekwencja jest jedną z bardziej wszechstronnych terapii odmładzających, dlatego zdecydowanie warto się nią zainteresować!

Mamy nadzieję, że powyższe mini kompendium wiedzy na temat metod usuwania zmarszczek w Podarunku dla Urody – zachęci Was do odwiedzenia naszego salonu, aby wydobyć piękno skóry na wiosnę!

error: Content is protected !!