Terapia naczyń

Twarz bez czerwonych policzków, nogi bez pajączków – z nami jest to możliwe.

Długoletnie doświadczenie zdobyte podczas wykonywania zabiegów laserowych, baczna obserwacja i wyciąganie wniosków z przeprowadzonych kuracji, pozwoliły nam skomponować bardzo efektywną i prawie bezbolesną serię zabiegów likwidujących popękane naczynia krwionośne na twarzy i ciele. Metoda jest bezpieczna, nie pozostawia śladów, towarzyszy jej delikatne odczucie ciepła. W zależności od ilości naczynek i ich umiejscowienia (np. na nogach zamykają się trudniej) zabieg trzeba powtórzyć 3-4 razy.

Laserowe leczenie zmian naczyniowych oparte jest na zjawisku fotokoagulacji i fototermolizy selektywnej. Celem działania światła lasera jest hemoglobina znajdująca się w naczyniach krwionośnych. Światło lasera o określonej długości fali, przechodzi przez skórę nie uszkadzając jej i w sposób wybiórczy w zetknięciu z hemoglobiną zamienia się w ciepło, powodując obkurczenie i trwałe zamknięcie naczynia, które z czasem (ok. 3-4 tygodni) ulega wchłonięciu. Do zamykania naczyń stosujemy laser 532nm firmy ASCLEPION – QUADRO STAR.

– rozszerzone naczynia krwionośne,
– znamiona pająkowate,
– naczyniaki starcze i włośniczkowe,
– znamiona naczyniowe,
– teleangiektazje skórne,
– naczyniaki gwiaździste,
– naczyniaki rubinowe,
– plamy naczyniowe typu czerwonego wina.

– nie wolno mechanicznie drażnić skóry w miejscu poddawanym zabiegowi,
– nie wolno stosować preparatów na bazie alkoholu,
– po zabiegu 2-3 razy dziennie stosować maść Bepanthen lub Solcoseryl
– kilka dni po zabiegu unikać gorących kąpieli oraz ćwiczeń fizycznych,
– nie opalać się minimum 4 tygodnie po zabiegu,
– nie korzystać z sauny (1 miesiąc po zabiegu) oraz basenu (1-2 tyg. po zabiegu),
– nie zdrapywać ewentualnych pęcherzyków, czy strupków.

– cukrzyca,
– ciąża, karmienie piersią,
– stany zapalne skóry (aktywna opryszczka),
– plama soczewicowata złośliwa,
– zaburzenia krzepnięcia i przyjmowanie leków przeciwzakrzepowych (aspiryna),
– zmiany nowotworowe,
– zaburzenia krzepnięcia (względne),
– wrażliwość na światło,
– świeża opalenizna / korzystanie z solarium (należy zaprzestać użytkowania na miesiąc przed zabiegiem),
– używanie / przyjmowanie preparatów światłouczulajacych np. z retinolem, wit. C, kwasami AHA, BHA, z dziurawcem, nagietkiem, tetracykliny (należy odstawić na miesiąc przed zabiegiem), retinoidy (należy odstawić na co najmniej 3 miesiące przed zabiegiem),
– epilepsja,
– skłonność do bliznowacenia,
– wcześniejsze głębokie zabiegi złuszczające (w przeciągu ostatniego miesiąca),
– implanty, wypełniacze oraz nici w okolicy obszaru zabiegowego; nici medyczne wchłanialne do 6 miesięcy po zabiegu, nici medyczne niewchłanialne – przeciwwskazanie bezwzględne,
– infekcje bakteryjne / grzybicze / wirusowe.

Zamykanie naczynek trwa od kilkunastu do kilkudziesięciu minut, w zależności od rodzaju zabiegu i powierzchni skóry poddawanej działaniu lasera. Efektem zabiegu jest zamknięcie naczynia krwionośnego. Bezpośrednio po zabiegu może występować rumień i/lub obrzęk, strupki, pęcherzyki oraz miejscowe wybarwienia skóry. Wszystkie te objawy są naturalną reakcją skóry na światło lasera i utrzymują się od kilku dni do kilku tygodni, w zależności od indywidualnego tempa regeneracji skóry Pacjenta. 
Zamknięte naczynie krwionośne nie odnowi się ale przy skłonności do poszerzania naczyń i braku ich elastyczności oraz złej pielęgnacji skóry, po pewnym czasie mogą pojawić się nowe naczynka w obszarze wcześniej leczonym.

NIE PRZEGAP SWOJEJ SZANSY, UMÓW SIĘ NA WIZYTĘ.