Regenerowanie skóry za pomocą światła

Fotoodmładzanie to bardzo skuteczna i nieinwazyjna metoda regenerowania skóry za pomocą światła. Efektem zabiegu jest poprawa elastyczności, ujędrnienie i rozjaśnienie skóry.

Fotoodmładzanie usuwa drobne zmarszczki, przebarwienia posłoneczne, piegi, rozszerzone naczynka, rumień twarzy, rozszerzone pory oraz inne efekty fotouszkodzeń skóry.

Fotoodmładzanie to zabieg ekspresowy – trwa od 20 do 30 minut , jest stosunkowo mało inwazyjny i dzięki temu nie powoduje wyłączenia z normalnego trybu życia.

Zabieg fotoodmładzania polega na oddziaływaniu na skórę wiązką światła. Urządzenie IPL czyli Intensywne Pulsujące Światło emituje w tym samym momencie różnej długości fale we wszystkich kierunkach. Zabieg rozpoczyna się od nałożenia na skórę zimnego żelu o właściwościach wychładzających i zmniejszających obrzęk twarzy. We właściwej części zabiegu specjalną głowicą aplikuje się skórze serię świetlnych strzałów.

Fotoodmładzanie najlepsze efekty daje po przeprowadzeniu serii (4-6) zabiegów, wykonywanych co 2-3 tygodnie. Już po pierwszym zabiegu widoczna jest znaczna poprawa stanu skóry.

Fotoodmładzanie zmienia jakość skóry. W skórze zachodzą procesy naprawcze i lecznicze. Zwiększa się ilość kolagenu (I i III), elastyny i innych ważnych dla zdrowia skóry substancji.

Każde kolejne fotoodmładzanie wykonywane jest na innej głębokości, dlatego też pełny efekt można uzyskać dopiero po zakończeniu całej serii. Zwykle zaraz po zabiegu skóra jest lekko zaróżowiona, a po kilku dniach zaczyna się lekko złuszczać. Fotoodmładzanie bowiem wysusza skórę.

W przerwach miedzy kolejnym seriami naświetleń należy poddać więc ją zabiegom głęboko nawilżającym, odżywczym i dotleniającym.

Fotoodmładzanie polecane jest szczególnie osobom z pierwszymi oznakami fotostarzenia skóry (zrogowaciałej ze zmianami posłonecznymi) z płytkimi zmarszczkami i przebarwieniami. W efekcie skóra się napręży, będzie gładsza i delikatniejsza. Przed przystąpieniem do zabiegu nie wolno opalać się 4-6 tygodni przed, pomiędzy zabiegami i 4-6 po serii zabiegów.

– ciąża
– opalenizna (4-6 tygodnie przed zabiegiem)
– stosowanie kremu z retinolem i witaminą C (przestać używać przez 2 tygodnie przed zabiegiem)
– leki światłouczulające
– zioła (dziurawiec, nagietek, przestać używać na 2 tygodnie przed zabiegiem)
– spożywanie alkoholu (24 godziny przed zabiegiem)
– choroby nowotworowe
– cukrzyca
– bielactwo, łuszczyca
– peeling (przestać stosować na 1 tydzień przed zabiegiem)
– obecna opryszczka
– aspiryna (przestać stosować 1 tydzień przed zabiegiem)
– krem samoopalający (przestać stosować 1 tydzień przed zabiegiem)

– zabiegi należy powtarzać co 2-3 tygodnie -wydłużenie przerwy między zabiegami może spowodować słabszy efekt zabiegu.
– należy nawilżać skórę(skóra potrzebuje więcej kremu), stosować maski z kwasem hialuronowym w celu wzmocnienia działania zabiegu.
– nie opalać się – bezwzględnie chronić skórę przed słońcem minimum przez jeden miesiąc po zabiegu.

NIE PRZEGAP SWOJEJ SZANSY, UMÓW SIĘ NA WIZYTĘ.