Wrastające włoski w różnych częściach ciała, to niedogodność z którą bardzo często spotykam się w mojej praktyce zawodowej. Najczęściej dolegliwość ta związana jest z zapaleniem mieszków włosowych. Zapalenie pojawia się po goleniu, depilacji woskiem lub z nieznanego powodu, tak po prostu po spoceniu się lub potarciu skóry ręką.

 

Jakie są przyczyny zapalenia mieszków i wrastania włosków? Dlaczego pojawiają się podrażnienia w postaci zaczerwienienia lub krostek z zawartością ropną?

Odpowiadając na zadane pytania, dzieje się tak w wyniku uszkodzenia ujścia mieszka włosowego, poprzez zastosowanie maszynki do golenia lub wosku. Dochodzi do starcia płaszcza lipidowego skóry
i drobnoustroje wnikają do mieszków włosowych i tam się namnażają.

Organizm zaczyna bronić się i zapoczątkowuje stan zapalny. Nieleczone zmiany potrafią zaatakować głębsze warstwy skóry i okolicę okołomieszkową a także doprowadzić do poważnego stanu zapalnego wymagającego farmakoterapii.

Do zakażenia może dojść również w miejscach, które są narażone na częste pocieranie i kontakt z ubraniami (szyja, kark, bikini). I wówczas powstają nieestetyczne krostki, zaczerwienienia i niegojące się rany.

Dotyczy to zarówno mężczyzn jak i kobiet.

Jeżeli jesteś w grupie osób, których to dotyczy,to zapraszam na bezpłatną konsultację podczas, której dobrany zostanie program terapeutyczny, który raz na zawsze lub na długi okres czasu zniweluje dręczącą Cię niedogodność.

Masz dość czerwonych krostek na szyi, na nogach, w okolicach bikini lub na rękach – w Podarunku dla Urody możemy Ci skutecznie pomóc. Zapraszamy do kontaktu z naszymi specjalistami.

error: Content is protected !!