Trądzik młodzieńczy to niestety bardzo często występująca przypadłość – dotyka bowiem aż 8 na 10 osób w okresie dojrzewania. Dzieje się to zazwyczaj w drugiej dekadzie życia i sporadycznie przeciąga się powyżej 20 roku życia. Powodem tej nieprzyjemnej dolegliwości jest zaburzenie pracy hormonów, które może dawać większe lub mniejsze objawy. Z problemem trądziku młodzieńczego możemy i powinniśmy walczyć nie tylko ze względów estetycznych, ale przede wszystkim zdrowotnych. W Podarunku dla Urody skutecznie pomagamy klientom, którzy borykają się z kłopotami skórnymi o różnym podłożu, dobierając sprawdzone, indywidualne dla każdej osoby metody terapeutyczne i kosmetyczne. Dzisiaj przyjrzymy się zarówno profesjonalnym zabiegom, jak i domowym sposobom, które pomogą uporać się z wypryskami.

W JAKI SPOSÓB DBAĆ O SKÓRĘ DOTKNIĘTĄ TRĄDZIKIEM MŁODZIEŃCZYM?

Pielęgnacja domowa

Metody, z których możemy skorzystać zwalczając trądzik u nastolatków, opierają się w dużej mierze na naturalnych sposobach. Często rekomendowane są zioła i ich mieszanki – można na przykład przygotować leczniczy napar z rumianku, szałwii i kwiatu lipy, który powinien być podawany 2-3 razy w tygodniu. Pomocny okaże się również aloes – jego sok uzyskany z liści, doskonale sprawdza się jako tonik łagodzący, który możemy wsmarować w miejsce objęte trądzikiem. Skuteczne są również maseczki z ogórka. Obrany i pokrojony w plasterki może zostać nałożony na twarz i dekolt, co z pewnością przyniesie przyjemne uczucie ulgi i odświeżenia. Rekomendowane są także specjalne kosmetyki do użytku domowego, które pomogą oczyścić skórę i usuną z niej nadmiar łoju – jednak warto dobrać je przy pomocy zaufanego kosmetologa, aby nie pogorszyć stanu cery. Dobrze działają również preparaty zawierające witaminę A, które przeciwdziałają powstawaniu trądziku. Wszystkie kosmetyki należy jednak stosować pod nadzorem lekarza lub kosmetologa, aby uniknąć niemiłych niespodzianek, a także zmaksymalizować planowany efekt.

Zabiegi specjalistyczne w gabinecie

Niewątpliwie sama pielęgnacja domowa, z reguły nie wystarczy, dlatego warto wesprzeć się także skutecznymi kuracjami profesjonalnymi w Podarunku dla Urody, które wykonywanie systematycznie z pewnością poprawią kondycję i wygląd skóry. Przede wszystkim sugerujemy zadbać o odpowiednie i regularne oczyszczanie skóry – w zależności od potrzeb klienta, a także pory roku proponujemy oczyszczanie manualne, peelingi mechaniczne jak mikrodermabrazja lub chemiczne, nieocenione w walce z trądzikiem. Nowoczesne terapie stosowane przez specjalistę, które dodatkowo sprzyjają likwidacji trądziku młodzieńczego to np. laseroterapia lub fotoodmładzanie za pomocą światła IPL czy też mezoterapia igłowa. Efektywność zabiegów zależna jest od stopnia nasilenia zmian występujących na powierzchni skóry, a odpowiednia pielęgnacja to niezwykle ważny element dalszego postępowania, aby nie potęgować rozprzestrzeniania się wyprysków. Pamiętajmy, że trądzik młodzieńczy nie zawsze ma swoje podłoże w samej „burzy” hormonalnej, która dotyka nastolatków. Jeżeli odpowiednio skomponowana kuracja nie przynosi pożądanych rezultatów, warto zastanowić się nad inną przyczyną problemu. W takim wypadku najlepiej zasięgnąć opinii dermatologa.

Jak widać metod, którymi możemy walczyć z trądzikiem nie brakuje, zarówno w przypadku sposobów domowych, jak i profesjonalnych kuracji stosowanych w naszym gabinecie. Zdecydowanie polecamy, aby w problematycznym okresie posiadania trądziku młodzieńczego nie czekać aż dolegliwość sama przejdzie – tylko podjąć świadomą walkę o piękno i zdrowie skóry. Chętnie w tym pomożemy! Odpowiednio oczyszczona cera zaowocuje znaczną poprawą wyglądu, a co za tym idzie polepszy samopoczucie – a to przecież najważniejsze!

error: Content is protected !!