Poziom zanieczyszczenia powietrza w Płocku zostawia wiele do życzenia. Kontakt ze smogiem mają nie tylko twoje płuca – destrukcyjnie wpływa on także na kondycję i wygląd skóry. Zimą skóra jest jeszcze w trudniejszej sytuacji, a to dlatego że mróz i wiatr wywołuje przesuszenie, odwodnienie i podrażnienie. Swędząca, łuszcząca się skóra jest jakby „otwarta” na działanie szkodliwych substancji zawartych w smogu, ponieważ ma uszkodzony zewnętrzny płaszcz hydrolipidowy. Zanieczyszczania łatwiej przenikają w głąb skóry, która nie ma odpowiedniej ochrony przed smogiem.

Smog ma związki, które są toksyczne stąd też wpływa negatywnie na funkcje obronne skóry i na jej regenerację. Sprawia, że nasza skóra jest silnie zanieczyszczona, szara, szorstka, ma nierównomierny koloryt i jest silnie przesuszona. Wyglądamy na zmęczone i starsze niż w rzeczywistości jesteśmy. Skóra nie potrafi się szybko regenerować, więc cierpimy z powodu częstych podrażnień i zaczerwienień. Częściej także występuje u nas alergia i wykwity skórne.

Jak na codzień dbać o kondycję skóry?

W codziennym oczyszczaniu pomoże nam także dobry płyn miceralny, który złagodzi podrażnienia i wygładzi skórę. Podczas wieczornej pielęgnacji dbajmy o odpowiednie nawilżenie skóry i ponownie o dostarczenie jej dużej porcji antyoksydantów. W kremach warto szukać kwasu hialuronowego, witaminy C, E, resweratrolu, bioflawonidów, peptydów, zielonej herbaty czy ginko biloba.

Starajmy się również nie przebywać długo w mieście w godzinach szczytu, kiedy jest największe zanieczyszczenie powietrza. Na spacer wybierajmy raczej poranne godziny. Przebywajmy w miejscach, gdzie panuje względnie niewielkie zanieczyszczenie powietrza – w parku, lesie, nad jeziorem. Po spacerze w mieście starajmy się jak najszybciej zmyć z siebie zanieczyszczenia, najlepiej za pomocą delikatnych środków myjących.

Profesjonalne wsparcie

Doskonałym wsparciem dla skóry w jej walce ze smogiem są też zabiegi w profesjonalnym gabinecie. Naszym Klientom w okresie zimowym szczególnie polecamy zabieg EXCEL THERAPY O2 CITYPROOF, który:

  • wzmacnia odporność na działanie czynników zewnętrznych,
  • hamuje proces starzenia się skóry i wzmacnia jej system obronny,
  • ułatwia samoregulację, uzupełnia niedobory kwasu hialuronowego i tlenu
  • nadaje skórze świetlistość, witalność i zdrowy wygląd.

Ważne jest też, żeby skóra była odpowiednio nawilżona i odżywiona, bo taka skóra lepiej radzi sobie ze szkodliwymi czynnikami – świetnym wsparciem są tu mezoterapie, dzięki którym potrzebne składniki dostarczane są w głąb skóry. Łącząc właściwą pielęgnację domową z zabiegami w gabinecie jesteśmy w stanie skutecznie przeciwstawić się smogowi. A jest o co walczyć – o młodą, promienną skórę.

error: Content is protected !!