Czy zastanawialiście się kiedyś, co kryje się pod skrótem RF? Radiofrekwencja – tak brzmi pełna nazwa tego niezwykle interesującego zabiegu kosmetycznego, który możecie wykonać w naszym salonie. Czym zatem dokładnie jest RF? To metoda wykorzystująca fizyczne właściwości fal radiowych, które z prędkością światła przemierzają ogromne odległości. Powstające, w wyniku przepływu prądu zmiennego fale elektromagnetyczne z powodzeniem służą pobudzaniu ważnych procesów w naszym ciele, jak również przyczyniają się do skutecznego modelowania sylwetki. Brzmi intrygująco, prawda?

Jak działa zabieg falami radiowymi?

Radiofrekwencja rozgrzewa skórę w opracowywanym obszarze, co z kolei prowadzi do aktywacji metabolizmu fibroblastów, odpowiadających za syntezę kolagenu i elastyny. Efektem jest znaczne spłycenie zmarszczek oraz ogólna poprawa gładkości, jędrności i sprężystości skóry. Fale radiowe wpływają na nasze mięśnie, odprężając je i łagodząc ból, pobudzają także nasz układ limfatyczny i krążenie krwi, co w efekcie pozwala redukować skuteczniej tkankę tłuszczową oraz cellulit. RF ma również działanie antyoksydacyjne, ponieważ chroni przed wolnymi rodnikami – sprawdza się zatem jako profilaktyka przeciwstarzeniowa. Bipolarne pole radiowe sprawia, że fale nie penetrują skóry zbyt głęboko, rozchodzą się natomiast równomiernie po ciele w sposób całkowicie kontrolowany przez specjalistę – to sprawia, że zabieg jest w pełni bezpieczny. Łagodność całej procedury zabiegowej sprawia, że nie musicie po niej rezygnować z normalnej aktywności w ciągu dnia.

Kiedy widać pierwsze rezultaty i ile zabiegów należy wykonać?

Efekty zabiegu falami radiowymi zobaczycie już po pierwszej wizycie w Podarunku dla Urody. Pełen rezultat osiągamy zazwyczaj w okolicach 3-5 tygodnia po kuracji. Seria zabiegów RF obejmuje zazwyczaj 6-8 sesji, trwających ok. 15-30 min, jest to zatem znakomite rozwiązanie dla osób dysponujących ograniczonym czasem, które nie zawsze mogą pozwolić sobie na dłuższą wizytę w gabinecie kosmetycznym.

Na co wpływa RF?

W kontekście pielęgnacji twarzy zabieg falami radiowymi ma szeroką gamę zastosowań. Przede wszystkim radiofrekwencja wszechstronnie sprawdza się przy odmładzaniu i rewitalizacji cery, poprawiając jej elastyczność i sprężystość, spłycając zmarszczki i modelując owal twarzy. Zabieg wpłynie korzystnie na napięcie policzków, zredukuje efekt podwójnego podbródka oraz uniesie opadające powieki. Co więcej, skóra stanie się bardziej odporna i odżywiona, a rysy twarzy złagodnieją – za sprawą odprężenia mięśni mimicznych. Radiofrekwencja ma również zbawienny wpływ na ciało. Dzięki zabiegowi możemy wymodelować sylwetkę, przyśpieszyć przemianę materii, jednocześnie stymulując pracę mięśni. Miejscowo możemy również redukować nadmiar tkanki tłuszczowej, a w przypadku blizn, cellulitu i rozstępów – zminimalizować rozmiar zmian. Właśnie dlatego, niezależnie od efektu na jakim Wam zależy, radiofrekwencja jest dobrym wyborem – ponieważ charakteryzuje się działaniem wszechstronnym w poprawie wyglądu.

Mamy nadzieję, że nie macie już wątpliwości, w jaki sposób fale radiowe mogą pomóc w pielęgnacji i poprawie zdrowia oraz wyglądu! Zapraszamy na konsultacje w sprawie zabiegu do Podarunku dla Urody. Jak zawsze służymy radą i pozostajemy do Waszej dyspozycji.

error: Content is protected !!