Lato bardziej niż inne pory roku sprzyja pojawianiu się na twarzy i ciele przebarwień, piegów i plam. Dlatego po lecie zapraszamy na program naprawczy do naszego gabinetu Podarunek dla Urody. A dla tych Pań, które chcą spróbować pozbyć się plam i przebarwień na własną rękę przedstawię kilka wskazówek.

Na tych częściach ciała, które są eksponowane na słońce bardzo często pojawiają się nieestetyczne, postarzające Nas nierówności pigmentacyjne w postaci plam i piegów. Najlepiej jest chronić się przed słońcem, ale nie zawsze się da, a czasem nie bardzo same tego chcemy. Która z nas Kobietki nie lubi po wylegiwać się na plaży? (stosując kremy z filtrem oczywiście !!!) Szczęśliwy ten, kto wraca z wakacji bez przebarwień, ale co ma zrobić ktoś, kto wróci z przebarwieniami?

Najpierw można spróbować powalczyć i wyrównać koloryt skóry domowymi sposobami. Z pomocą nam przyjdą maseczki z cytryny, jogurtu, ogórka ( przepisy w czwartek na FB) lub zastosowanie kremów – ja opiszę profesjonalny, sprawdzony przeze mnie krem firmy Germaine de Capuccini z linii TIMEXPERT WHITE.

W produkcie zastosowano najnowszą technologię kosmetyczną przywracającą jednolity koloryt skóry. W skład kremu wchodzą naturalne produkty takie jak wyciąg z korzenia lukrecji( reguluje pigmentację), witamina C (działa antyoksydacyjnie i wyrównuje pigmentację), wyciąg z kwiatu opuncji oraz wyciąg z dzikiej stokrotki(jest antyutleniaczem silniejszym niż wit C, więc ma działanie ochronne). Składniki te działają synergistycznie. Jeśli nie mamy plam działają zapobiegawczo, jeśli nam się pojawiły plamy działają regulująco i korygująco. Mówiąc najprościej składniki te pilnują melaninę, żeby się równo rozkładała w skórze.

Jest to krem o przyjemnej konsystencji, zapewniający skórze długotrwałe uczucie komfortu, bardzo dobrze się wchłania, działa odmładzająco. Po przeprowadzonej kuracji ( może trwać 3 do 4 miesięcy) skóra odzyskuje świetlistość, jasność, i naturalny blask, jest wygładzona, odmłodzona z wyrównanym kolorytem. Sposób zastosowania kremy : nakładać na twarz, szyję i dekolt codziennie rano i wieczorem.

W przypadku plam głębiej położonych, nierównomiernie rozłożonych w skórze właściwej, często o podłożu hormonalnym lub polekowym kuracje domowe nie pomogą, ale w znacznym stopniu uzupełnią programy terapeutyczne stosowane w gabinecie kosmetycznym lub medycyny estetycznej. Zapraszam do śledzenia kolejnych wpisów, w których przybliżę metody profesjonalne likwidowania lub wyrównywania kolorytu skóry. Nadmienię, że istnieje pewna grupa przebarwień, z którymi walka trwa latami i jest bardzo nierówna.

Niewielkie i znajdujące się tuz pod naskórkiem przebarwienia jesteśmy w stanie usunąć w domu stosując maseczkę z ogórka lub cytryny. Pomocne również będzie stosowanie kremu wyrównującego koloryt skóry. W Podarunku dla Urody rekomendujemy kremy Germaine de Capucinno z linii TIMEXPERT WHITE.

error: Content is protected !!