Występowanie różnego rodzaju przebarwień skóry i blizn to zjawisko, z którym stosunkowo często spotykamy się w naszym salonie. Klienci zgłaszają się do nas w celu usunięcia tych – mniej lub bardziej zaawansowanych – zmian, ponieważ dla wielu osób stanowią one spory problem estetyczny. Doskonale rozumiemy, że niechciane „plamki” na skórze, które łatwo rzucają się w oczy mogą nienajlepiej wpływać na Wasze samopoczucie. Na szczęście, jako specjaliści w dziedzinie nowoczesnej kosmetologii, możemy Wam pomóc. Znamy skuteczne sposoby, aby raz na zawsze pozbyć się większości przebarwień i blizn lub wyraźnie zniwelować ich widoczność.

Czym są przebarwienia?

Najczęściej są to „plamki” i znamiona o jaśniejszym lub ciemniejszym zabarwieniu niż Wasz naturalny kolor skóry. Możemy je podzielić na zmiany wrodzone i nabyte – wywoływane najczęściej przez szkodliwe dla skóry promieniowanie ultrafioletowe. Z reguły przebarwienia wrodzone są trudne do usunięcia, jednak te, które pojawiają się na skórze z biegiem czasu, w wyniku ekspozycji na słońce czy też innych czynników zewnętrznych, można poddawać skutecznym terapiom.

Jak powstają przebarwienia?

Za powstawanie przebarwień odpowiedzialna jest zawarty w skórze barwnik – czyli melanina, która jednocześnie chroni przed szkodliwym promieniowaniem UV. Częsta i długa ekspozycja na słońce powoduje zwiększenie ilości melaniny, która tworzy barierę blokującą wniknięcie szkodliwych promieni w głąb skóry. To zjawisko objawia się jako – tak pożądana przez większość z nas zwłaszcza latem – opalenizna. W ten sam sposób powstaje również znacząca większość przebarwień takich jak np. piegi. Przebarwienia mogą mieć również związek z nieprawidłowym działaniem, nadwyżką lub brakiem melaniny w skórze. Każdy przypadek należy rozpatrywać indywidualnie. Głównymi przyczynami zwiększenia ilości melaniny w organizmie są na przykład: ekspozycja na promieniowanie UV, zaburzenia hormonalne lub stany zapalne.

Przebarwienia i blizny związane z trądzikiem.

Trądzik stanowi przyczynę kompleksów wielu osób ze względu na to, że zarówno podczas trwania choroby, jak i po jej wyleczeniu – na skórze obserwujemy wyraźne, nieestetyczne zmiany i nierzadko blizny. Aby je usunąć konieczna jest wizyta u doświadczonego kosmetologa, który trafnie zdiagnozuje problem i dobierze odpowiednie zabiegi, które przywrócą zdrowy wygląd skóry.

Usuwanie przebarwień skóry

W Podarunku dla Urody oferujemy Wam szeroki zakres efektywnych i sprawdzonych sposobów, które pomogą zredukować zmiany barwnikowe i blizny. Dobór zabiegów oraz częstotliwość terapii, komponujemy zawsze indywidualnie w zależności od potrzeb klienta. Najczęściej jednak stosujemy szeroko pojęte kuracje złuszczające i nowoczesne technologie: od łagodniejszych zabiegów jak mikrodermabrazja, przez innowacyjną terapię światłem IPL oraz falami radiowymi RF, odżywczą mezoterapię igłową, po nieocenione peelingi chemiczne na bazie aktywnych kwasów o różnym stopniu intensywności.

Jeżeli przebarwienia i blizny spędzają Wam sen z powiek – nie musi tak dłużej być! Nie czekajcie i odwiedźcie Podarunek dla Urody, aby wspólnie z naszymi specjalistami znaleźć najlepsze rozwiązanie Waszych problemów.

error: Content is protected !!