Podobnie jak w przypadku skóry, której gładkość, blask i sprężystość są oznakami młodości – tak bujne i gęste włosy podkreślają urodę i stanowią świadectwo zdrowia oraz witalności. To, jak długo będzie nam dane cieszyć się nimi jest zazwyczaj uzależnione od naszych uwarunkowań genetycznych. Na naszych głowach znajduje się ok. 100 tysięcy mieszków włosowych, z których dziennie tracimy w naturalny sposób ok 40-70 włosów. Mając tego świadomość, szybko możemy się zorientować, kiedy zwykły proces zaczyna przeobrażać się w pierwsze objawy łysienia. Problem dotyka zarówno kobiet, jak i mężczyzn, a przyczyn może być wiele. Wykluczając geny, na które nie mamy wpływu, należy wziąć pod uwagę tryb życia, jaki prowadzimy oraz nasz ogólny stan zdrowia. Stres, zła dieta, niewystarczająca pielęgnacja, przebyte lub trwające choroby – to wszystko przekłada się na wygląd oraz kondycję skóry głowy. W jaki sposób możemy zatem przeciwdziałać wypadaniu włosów?

WŁAŚCIWA TERAPIA PRZECIWKO ŁYSIENIU

Dzisiejsza nauka czyni coraz bardziej istotne kroki w zakresie profilaktyki wypadania włosów. Musimy wiedzieć, że wczesna reakcja jest wskazana i niezwykle ważna, ponieważ zanikające mieszki włosowe są zazwyczaj bezpowrotnie utracone. Same wizyty u fryzjera oraz stosowanie odpowiednich odżywek w domowej pielęgnacji nie stanowi w żaden sposób skutecznej i wyczerpującej metody na powstrzymanie procesu łysienia. Zabiegi takie należy traktować przede wszystkim jako dodatek w dbaniu o wygląd włosów. Co więc możemy zrobić? Korzystając z wiedzy dotyczącej funkcjonowania skóry i jej stymulacji, wyłania się nam efektywna terapia, która umożliwia walkę z oznakami łysienia – mezoterapia igłowa. Zabieg szerzej znany jest jako sprawdzona kuracja i rewitalizująca i odmładzająca dla skóry ciała i twarzy. Jednak uniwersalność metody pozwala na skuteczne zapobieganie utracie włosów, dlatego zdecydowanie warto zwrócić na nią uwagę.

JAK WYGLĄDA ZABIEG?

Metodyka kuracji mezoterapii igłowej w przeciwdziałaniu łysieniu o różnym podłożu, nie różni się zbytnio od tego, co ma miejsce w przypadku zabiegów na twarz i ciało. Niewielką igłą wykonywane są liczne, płytkie nakłucia, które pobudzają skórę do odbudowy uszkodzonych tkanek. W miejsce nakłuć, tworzonym przy pomocy strzykawki lub specjalnego pistoletu z zasobnikiem na preparat leczniczy, podawana jest dawka koktajlu ze składników odżywczych (witamin, aminokwasów, peptydów itp.) lub wybrany środek farmakologiczny. Pobudzona do działania skóra szybciej wchłania i dostarcza do komórek niezbędne substancje, które regenerują strukturę włosa i przyczyniają się do jego przyspieszonego wzrostu. Mezoterapia igłowa przyczynia się też do odwrócenia zaniku mieszka włosowego, a więc w przypadku, kiedy proces nie zakończył się jeszcze jego całkowitą utratą – możliwa jest odbudowa. Odpowiednio wcześnie rozpoczęta profilaktyka może nie tylko uwolnić nas od problemu wypadania włosów, ale również powstrzymać łysienie spowodowane upływem lat. Zabieg mezoterapii igłowej jest bezinwazyjną i niemal zupełnie bezbolesną metodą, która znalazła uznanie wśród lekarzy i kosmetologów na całym świecie. Pełen efekt wymaga zastosowania serii zabiegów, których ilość zależy od indywidualnych ustaleń dokonanych przez eksperta.

Zabieg mezoterapii igłowej to uniwersalna i wszechstronna metoda, której zalety zawsze będziemy podkreślać. Efektywność w przypadku profilaktyki wypadania włosów zasługuje na naszą rekomendację – dlatego, jeżeli jesteście zainteresowani terapią lub macie do nas jakiekolwiek pytania – gorąco zachęcamy do kontaktu!

error: Content is protected !!