Nasze stopy – dosłownie – przechodzą z nami często ciężką przeprawę, którą sami im fundujemy poprzez niedostateczną troskę. Podobnie jak dłonie, czy inne partie ciała – stopy zasługują przecież w takim samym stopniu na naszą uwagę i pielęgnację, która zadba o ich piękny i zdrowy wygląd. Zwłaszcza latem i wiosną z pewnością będziemy zadowoleni, jeśli nasze stopy – odziane w lekkie obuwie – zaprezentują się atrakcyjnie. Dlatego dzisiaj podpowiadamy jak to osiągnąć!

Jak i dlaczego dbać o skórę stóp?

Przyczyną, którą na pewno wymienilibyście zapytani o główny powód, dla którego należy pielęgnować stopy, będzie estetyczny wygląd. To prawda – piękne stopy, sprawiają że czujemy się lepiej we własnym ciele, a wiosną i latem skupiamy się na samych przyjemnościach płynących ze słonecznej pory – zamiast skrzętnie ukrywać ewentualne niedoskonałości. Nie jest to jednak jedyny powód, dla którego o pielęgnację warto właściwie zadbać. Nasze stopy narażone są na mnóstwo czynników, które mogą niekorzystnie wpłynąć nie tylko na wygląd, ale również na ich zdrowie. Zrogowaciała i przesuszona warstwa naskórka, która zbiera się na podeszwie stopy – najczęściej na pięcie – potrafi pękać, powodując ból i niosąc za sobą ryzyko infekcji bakteryjnej lub wirusowej. Podobnie jest w przypadku odcisków czy brodawek, które łatwo możemy pominąć, jeżeli nie zajmujemy się systematyczną pielęgnacją. Nasze stopy podlegają również nieustannym obciążeniom, które z czasem powodują uciążliwy dyskomfort związany z nadmiernym napięciem mięśni.

Pamiętajmy, że każdy problem, który zbagatelizujemy, może okazać się zaczątkiem o wiele poważniejszych komplikacji. Bardzo ważne jest zatem wyrobienie w sobie dobrych nawyków i regularne stosowanie odpowiednich zabiegów na stopy. Niewątpliwie jedną z pierwszych kuracji, jakim warto się poddać jest dokładny pedicure – zwłaszcza usunięcie zgrubiałego i zrogowaciałego naskórka. Podczas pedicuru stopy pielęgnowane są kompleksowo, dlatego skupiamy się również na paznokciach, które zostają skrócone i odżywione, aby zachować je w jak najlepszej kondycji. Do proponowanych zabiegów, które gwarantują fantastyczne efekty pielęgnacyjne – możemy również zaliczyć nowość w Podarunku dla Urody czyli peeling kwasami w postaci kuracji Callus Peel. Metoda składa się z kilku kroków i pozwala uzyskać spektakularne efekty przy zachowaniu pełnego komfortu klienta. Zabieg, dzięki zastosowaniu kwasów powoduje, że zrogowaciały naskórek jest rozpuszczany, odsłaniając świeżą i gładką warstwę skóry. Efekt Callus Peel utrzymuje się długo, bo nawet do 7 tygodni. Natomiast osobom, które często czują zmęczenie stóp, proponujemy relaksujący i odprężający masaż, który sprawi, że napięte mięśnie się rozluźnią, a wcześniej odczuwany dyskomfort zniknie.

Dbajmy o stopy!

Niezależnie od tego jaką metodę pielęgnacji stóp wybierzecie dla siebie – ważne jest aby zachować systematyczność. Skuteczne kuracje dbające zapewnią Wam doskonałe zdrowie i wygląd stóp, które staną się Waszym nieocenionym atutem, zwłaszcza wiosną i latem!

error: Content is protected !!