Przez długi czas peelingi i okres letni nie stanowiły dobrego połączenia. Niekontrolowane ekspozycje na słońce mogły zniweczyć dobroczynne właściwości peelingu, co dla naszej skóry oznaczało efekt odwrotny od zamierzonego. W mojej pracy, do tej pory spotykam się z ostrym sprzeciwem, gdy proponuje zabieg np. peeling migdałowy krótko przed wyjazdem na urlop. Szanowni odbiorcy mojego bloga i moi kochani klienci, pragnę tymi kilkoma zdaniami zapewnić Was o bezpieczeństwie i dobroczynnym wpływie zastosowania peelingów chemicznych latem.

Ochronne działanie peelingów

Peeling polega na kontrolowanym niszczeniu powierzchniowych warstw skóry w efekcie nałożenia jednej lub większej ilości substancji. Powoduje złuszczenie skóry, w niektórych przypadkach niewidoczne. Dzięki temu powstaje nowa, delikatna , świetlista, pozbawiona plam, dobrze dotleniona i odżywiona skóra. Zdjęcie starego naskórka polepsza wchłanianie kremów stosowanych w codziennej pielęgnacji.

Ponadto wiele czynników zawartych w peelingach posiada właściwości foto-ochronne, przeciwutleniające i przeciwnowotworowe, które sprawiają, że peelingi obok filtrów przeciwsłonecznych stały się niezbędnym zabiegiem w okresie letnim.

Badania potwierdzają, ze najnowsza generacja peelingów, na których pracujemy w Podarunku dla Urody pobudzają powstawanie pewnego białka (dla dociekliwych p 53), które pomaga uniknąć zmian powstających w wyniku ekspozycji na słonce, dając efekt ochronny i w znacznym stopniu redukując ryzyko wystąpienia raka skóry.

Peelingi nowej generacji, całoroczne ze wskazaniem na okres letni, to nowe systemy antyoksydacyjne (zabezpieczenie przed powstawaniem wolnych rodników w skórze), które docierają do rożnych warstw skóry, od tych najbardziej powierzchniowych do najgłębszych dzięki aktywnym składnikom zamkniętym w rożnego rodzaju nośnikach takich jak liposomy, cytokiny, peptydy lub nanocząsteczki.

Komfort dla skóry wrażliwej i reaktywnej

Peelingi stosowane w Podarunku dla Urody przeznaczone są dla wszystkich rodzajów skóry, niezależnie od fototypu czy wieku. Rekomendowane są do zastosowania w tak delikatnych partiach twarzy, jak okolica oczu i ruchoma część powieki. Po zastosowaniu nie powodują dyskomfortu, szczypania, uczucia gorąca nawet u bardzo wrażliwych osób. Po zabiegu pacjenci zauważają natychmiastowy efekt bardzo gładkiej nawilżonej, rozświetlonej skóry, odpornej na czynniki zewnętrzne. W ostatecznym rezultacie zostaje ujednolicony koloryt skóry, zmniejszone pory, uzyskujemy znaczne odmłodzenie i lifting twarzy.

A na zakończenia przypominam zawsze jest konieczne stosowanie filtrów przeciwsłonecznych latem.

Zapraszam do skorzystania z naszej wiedzy i doświadczenia.

error: Content is protected !!