Złuszczanie naskórka jest jedną z najważniejszych i najbardziej skutecznych czynności, którą powinniśmy przeprowadzać regularnie w trosce o młodość i zdrowie skóry. Dlatego właśnie rozmaite peelingi są szeroko rekomendowane przez specjalistów z dziedziny kosmetologii czy dermatologii jako remedium na widoczne oznaki upływającego czasu, takie jak np. zmarszczki, przebarwienia czy blizny. Stosowanie preparatów złuszczających obumarły naskórek skutkuje wyraźnym odmłodzeniem cery, jej intensywną regeneracją i wygładzeniem. Peeling to powszechnie stosowana i bardzo efektywna metoda na pozbycie się z powierzchni skóry rozmaitych zanieczyszczeń. Poza tym wszelkie formy mechanicznego złuszczania naskórka pobudzają mikro-krążenie krwi, a co za tym idzie – głębokie dotlenienie skóry i stymulację procesów odbudowy biologicznej. Systematyczne stosowanie peelingów sprawia, że cera staje się gładka, jedwabista w dotyku, promienna i przyjemnie napięta. Jeżeli zależy Wam na zachowaniu piękna oraz młodości cery na długie lata, postawicie na regularne złuszczanie naskórka. Wiele zabiegów peelingujących możecie z powodzeniem przeprowadzić w domu, jednak ich intensywność i efekty nie będą tak spektakularne jak te, które możecie osiągnąć przy pomocy doświadczonego kosmetologia. Dlatego polecamy Wam, abyście korzystali ze wsparcia profesjonalnych gabinetów kosmetycznych, w których specjaliści dobiorą dla Was najlepszy rodzaj peelignu, a sam zabieg przeprowadzą fachowo i bezpiecznie.

Dlaczego złuszczanie naskórka jest tak istotne?

Komórki skóry z biegiem czasu regularnie obumierają i złuszczają się w sposób naturalny, co prowadzi do tworzenia się nowych komórek. Dla każdej osoby przychodzi jednak moment, w którym procesy metaboliczne organizmu zachodzą wolniej, co ma oczywiście związek z wiekiem, ale też czynnikami zewnętrznymi. Skóra regeneruje się wówczas dużo wolniej niż wcześniej, dostrzegamy oznaki odwodnienia, przesuszenia, szorstkości, pojawiają się zmarszczki itp. Na szczęście w Podarunku dla Urody możemy temu fantastycznie zapobiegać za sprawą szerokiej palety wielorakich peelingów chemicznych, które w sposób zaawansowany odmładzają i odbudowują skórę, przynoszą zdumiewające rezultaty w zależności od problemu.

Czym są peelingi chemiczne?

Są to metody złuszczania wierzchniej warstwy naskórka za pomocą odpowiednio dobranych preparatów – kwasów chemicznych. Proces ten fachowo nazywamy eksfoliacją. Dostępne w naszym salonie mieszanki kwasowe nie tylko złuszczają naskórek, ale też odżywiają skórę ze względu na zawarte w nich składniki aktywne i witaminy, które podczas zabiegu transportowane są w głębsze warstwy skóry. Doświadczony kosmetolog potrafi bezbłędnie dobrać odpowiedni preparat złuszczający do cery klienta oraz kontrolować głębokość złuszczania dla uzyskania najlepszych rezultatów.

Przy stosowaniu peelingów chemicznych – które zazwyczaj wymagają kilku serii zabiegowych – należy pamiętać, że większość kwasów wchodzi w niepożądaną reakcję z promieniowaniem UV, dlatego podczas terapii należy bezapelacyjnie unikać słońca! Z tego powodu najbezpieczniejszą ku temu porą roku jest jesień lub zima (choć trzeba również wystrzegać się również silnych mrozów). Istnieją także tzw. kwasy „całoroczne”, które możemy stosować nawet latem – np. kwas migdałowy. Mimo to, po kuracji tym preparatem również zalecamy, aby uważać na słońce i stosować kosmetyki do pielęgnacji z wysokim – min. 30 – filtrem przeciwsłonecznym.

Zapraszamy Was serdecznie do zapoznania się z pełną ofertą peelingów chemicznych Podarunku dla Urody: http://laserowyplock.pl/zabiegi/peelingi-chemiczne-plock

error: Content is protected !!