Dłonie są jednymi z najbardziej podatnych miejsc na uwidocznienie się pierwszych oznak starzenia. Wynika to przede wszystkim z ich odsłonięcia i narażenia na kontakt z wieloma czynnikami mogącymi przyspieszyć proces wiotczenia skóry i pogłębiania zmarszczek. Często zapominamy również o właściwej pielęgnacji, która utrzymałaby skórę odpowiednio nawilżoną i odżywioną. Piękne i zadbane dłonie stanowią naszą wizytówkę i są równie istotne, co gładka cera czy wymodelowana sylwetka. Dziś przedstawimy kilka ciekawych sposobów na przywrócenie skórze dłoni młodego, zdrowego wyglądu.

SKUTECZNE ZABIEGI REGENERUJĄCE SKÓRĘ DŁONI

  • Mezoterapia igłowa – To wszechstronna, bezinwazyjna i praktycznie bezbolesna metoda ukierunkowana na intensywną regenerację skóry. Zabieg wykorzystuje naturalne procesy zachodzące w organizmie i dopełnia je mieszankami składników aktywnych, które podawane są w formie koktajlu. Specjalny pistolet wyposażony w niewielką igłę wykonuje serię licznych nakłuć, które penetrują wierzchnie warstwy naskórka i przyczyniają się do wysłania sygnału aktywującego procesy rewitalizujące. Pobudzone do działania zostają fibroblasty, które stymulują komórki do wytwarzania włókien kolagenowych i elastynowych. Dodatkowo w miejsce każdego wkłucia dozowana jest odpowiednia, stała dawka preparatu kosmetycznego, który dostarcza niezbędne składniki odżywcze i ma za zadanie przyspieszyć proces odmładzania tkanek. Po zabiegu skóra dłoni jest wyraźnie gładsza i bardziej sprężysta, zanikają drobne zmarszczki, a koloryt zostaje ujednolicony.
  • Fotoodmładzanie IPL – Jeden z najnowocześniejszych sposobów w jaki możemy zadbać o dłonie w Podarunku dla Urody. To bezinwazyjna i bezbolesna metoda wykorzystująca energię światła do pobudzenia regeneracji komórkowej. Ukierunkowana na dany obszar skóry wiązka, o ustalonej długości fali, wpływa na produkcję kolagenu i elastyny, które podobnie jak w przypadku zabiegu mezoterapii igłowej biorą udział w wygładzaniu zmarszczek i likwidacji wiotkości. Dodatkowo fotoodmładzanie IPL możemy zastosować w przypadku usuwania przebarwień i niewielkich blizn, a także jako skuteczną profilaktykę przeciwstarzeniową dla dłoni.
  • Karboksyterapia – Terapia odmładzająca, wykonywana przy pomocy dwutlenku węgla wiedzie obecnie prym jako jeden z najskuteczniejszych, bezinwazyjnych zabiegów estetycznych. Kuracja polega na wtłoczeniu pomiędzy warstwy skóry odmierzonej dawki CO2, co powoduje przyspieszenie krążenia i intensywną syntezę włókien kolagenowych. Zabieg swoją skutecznością jest często przyrównywany do operacji plastycznej, ponieważ osiągany efekt liftingujący nie różni się praktycznie od tego, który jest zasługą skalpela chirurga plastycznego. Po zabiegu karboksyterapii możemy spodziewać się intensywnego wygładzenia i wzmocnienia skóry dłoni, usunięcia zmarszczek i przebarwień oraz poprawy ukrwienia komórek, a co za tym idzie – ich lepszego dotlenienia. Zabieg jest całkowicie bezpieczny ponieważ dwutlenek węgla jest w całości rozkładany i wydalany z organizmu.
  • Fale radiowe (RF) – Zabieg w pewnym sensie podobny do fotoodmładzania, a to ze względu na sposób działania przy pomocy emitowanej wiązki – jednak zamiast działania lasera mamy tutaj do czynienia z falami radiowymi o określonej częstotliwości. Stosując ten nowoczesny i bezinwazyjny zabieg poczujemy na dłoniach przyjemny rozgrzewający efekt, którego zadaniem jest pobudzenie organizmu do regeneracji. Radiofrekwencja zwana także, skrótowo RF, sprawdzi się jako bezbolesna kuracja odmładzająca, która przywróci skórze odpowiednią sprężystość i elastyczność, usunie zmarszczki i poprawi ukrwienie skóry. Dodatkowo zabieg pozytywnie wpływa na mięśnie, rozluźniając je i łagodząc ból.

WIELE DRÓG DO ODMŁODZENIA DŁONI

Jak widać metod, dzięki którym możemy przywrócić dłoniom młodość i promienny wygląd w Podarunku dla Urody nie brakuje. Jak zatem wybrać tę właściwą kurację, przynoszącą skórze najlepszy rezultat odmładzający? Zapraszamy na konsultację do naszego gabinetu! Indywidualnie dobrana terapia daje zawsze najlepszy i najpełniejszy efekt. Nasz zespół udzieli specjalistycznej porady i określi właściwy sposób pielęgnacji przy wykorzystaniu najnowszych zdobyczy medycyny estetycznej.

Gorąco zapraszamy!

error: Content is protected !!