Aktualności

Odmładzające bąbelki szampana, czyli o dwutlenku węgla słów kilka!!!

By 2 września 2016 No Comments

Pod dźwięcznie brzmiącą nazwą karboksyterapia kryje się odmładzający zabieg z wykorzystaniem dwutlenku węgla. Terapię tą uznaje się za alternatywę dla liposuksji i botoksu.

Dzięki CO2 możliwe jest szybkie i nieinwazyjne usuwanie niedoskonałości urody oraz osiągniecie wymarzonej sylwetki.

Jakie efekty możemy uzyskać dzięki temu zabiegowi?

Cellulit, rozstępy, blizny, zmarszczki, cienie pod oczami, a nawet wypadanie włosów – karboksyterapia jest skuteczną bronią do walki z tego typu problemami . Ponadto, ujędrnia skórę (brzuch, ramiona, nogi), usuwa lokalne akumulacje tłuszczowe, likwiduje podwójny podbródek, a także biorewitalizuje skórę twarzy i ciała.

Na czym polega zabieg i dlaczego uznawany jest za przełom w medycynie estetycznej?

Zabieg polega na podskórnym lub śródskórnym wprowadzeniu gazu medycznego – dwutlenku węgla, który wnika do okolicznych tkanek. W ten sposób dochodzi do rozszerzenia naczyń krwionośnych i przyspieszenia tworzenia się nowych. Ponadto, zwiększa się przepływ krwi, która transportuje tlen i składniki odżywcze. Dodatkowo wzmaga się mikrokrążenie, a także stymulowana jest produkcja kolagenu i elastyny, dzięki czemu skóra staje się sprężysta, jędrna, następuje odbudowa i odżywienie komórek.

Czy istnieją przeciwwskazania do zabiegu?

Oczywiście jak w większości zabiegów istnieją przeciwwskazania i należą do nich:
Infekcje bakteryjne i wirusowe, nowotwory, stany zapalne skóry, zakażenia grzybicze, opryszczki, a także niewydolności narządowe. Ciąża oraz karmienie piersią także uniemożliwiają skorzystanie z karboksyterapii.

Już niebawem zabieg będzie dostępny w naszym salonie.

error: Content is protected !!