OCZYSZCZANIE – PODSTAWA PIĘKNEJ I ZDROWEJ SKÓRY!

Niezaprzeczalnym faktem jest, że stan skóry zależy przede wszystkim od podjętych przez nas działań profilaktycznych, opartych głównie na odpowiedniej pielęgnacji. Dziś przyjrzymy się bardzo ważnemu zagadnieniu, jakim jest oczyszczanie skóry – zarówno w kontekście regularnie powtarzanej kuracji domowej, jak i profesjonalnego zabiegu w Podarunku dla Urody. Czy zdajecie sobie sprawę, jak ważną rolę odgrywa oczyszczanie skóry dla jej zdrowego i młodzieńczego wyglądu?

Efektem właściwego oczyszczania jest nie tylko odświeżenie cery, ale także pobudzenie jej do wzmożonej aktywności, która regeneruje i wzmacnia komórki skóry. Odpowiednio oczyszczona skóra jest też lepiej przygotowana do aplikacji rozmaitych preparatów – bogatych w składniki aktywne – które świetnie wchłania i szybciej przyswaja oraz jest bardziej podatna na zabiegi kosmetyczne z zastosowaniem nowoczesnych sprzętów. Możemy przyjąć, że skóra wolna od zanieczyszczeń to podstawa profilaktyki przeciwstarzeniowej oraz solidna baza do radzenia sobie z problemem przetłuszczania, trądziku, czy zatykających się porów. W domowym zaciszu efekt ten osiągamy przy pomocy dokładnego demakijażu (w przypadku twarzy) połączonego raz na jakiś czas z wybranym peelingiem – mechanicznym bądź opartym na specjalnie drobnych preparatach np. łagodnych kwasach chemicznych. Pamiętajmy jednak, że kosmetyki, które sporządzamy sami, oraz te dostępne w drogeriach są zazwyczaj produktami o ograniczonym działaniu, powierzchniowym, dlatego nie oddziałują w głąb warstw skóry. Domowa pielęgnacja niesie zatem pozytywny, aczkolwiek niepełny skutek, dlatego rekomendujemy ją jako niezbędną podstawę codziennej troski o skórę, będą uzupełnieniem specjalistycznych terapii kosmetycznych, prowadzonych pod okiem eksperta w profesjonalnym gabinecie.

Jeżeli mowa o profesjonalnej ofercie zabiegowej w kontekście kompleksowego oczyszczania skóry, którą możemy zaoferować w Podarunku dla Urody, chcielibyśmy przybliżyć Wam zwłaszcza dwie metody – bezinwazyjne, skuteczne i bezpieczne.

  • PEELING KAWITACYJNY – to innowacyjna metoda złuszczania naskórka, cechująca się niezwykłym komfortem pacjenta. Zabieg przeprowadzany jest za pomocą rozpylonych drobin wody i urządzenia emitującego fale ultradźwiękowe. Pod wpływem działania ultradźwięków małe kropelki gwałtownie zmieniają stan skupienia z cieczy w gaz i w efekcie usuwają z powierzchni skóry wszelkie zanieczyszczenia, w tym obumarłe komórki naskórka. Peeling kawitacyjny sprawia, że skóra ma większe możliwości wchłaniania preparatów kosmetycznych, dlatego stanowi doskonały wstęp dla innych zabiegów. Metoda ultradźwiękowego oczyszczania nadaje się zarówno do stosowania na twarzy i ciele. Ponieważ zabieg jest bezbolesny, bezpieczny i nieinwazyjny, a większość naszych klientów uważa go za relaksujący, możemy z całą pewnością polecić go również osobom o wrażliwej i podatnej na podrażnienia skórze.
  • OCZYSZCZANIE MANUALNE – w odróżnieniu od peelingu kawitacyjnego metoda opiera się nie na kilku następujących po sobie etapach zabiegu, które pozwalają osiągnąć pełen rezultat. Najpierw specjalista przystępuje do starannego demakijażu skóry, po którym przechodzi do nałożenia łagodnego peelingu, aby usunąć zrogowaciały naskórek. Po zakończeniu tego kroku aplikowany jest preparat zmiękczający przy jednoczesnym wmasowaniu produktu, który z kolei rozszerza pory i poprawia wchłanialność nakładanej substancji. Następnym etapem jest manualne oczyszczenie cery w celu usunięcia zaskórników oraz innych zanieczyszczeń. Na koniec skórę zabezpieczamy specjalnym preparatem o działaniu łagodzącym i przeciwzapalnym.

Właściwie oczyszczona skóra to fundament zachowania jej młodego wyglądu i piękna na długie lata! To od oczyszczania należy rozpocząć wszelkie – nawet najbardziej zaawansowane – zabiegi pielęgnacyjne. Zapraszamy do skorzystania z usług wykwalifikowanego personelu Podarunku dla Urody. Oprócz gamy profesjonalnych zabiegów zawsze służymy poradami i z chęcią odpowiemy na Wasze pytania, dotyczące właściwego dbania o skórę.

error: Content is protected !!