Dbając o dobre samopoczucie gości Podarunku dla Urody, specjalistki z salonu opracowały cztery bezbolesne i mało inwazyjne, ale bardzo skuteczne metody liftingu oczu. Ale najpierw kilka słów o przyczynach wiotczenia skóry. W procesie starzenia się struktura wszystkich warstw ulega zmianom, co w efekcie końcowym daje nam zmniejszenie napięcia i jędrności skóry.

Z wiekiem aktywność fibroblastów, znajdujących się w skórze ulega spowolnieniu. Następuje zmniejszenie ich zdolności metabolicznych i replikacyjnych, przez co proces odnowy komórek ulega osłabieniu. Pogarsza się funkcjonalność włókien kolagenowych i elastynowych, a ich struktura ulega zniszczeniu. Zmniejsza się także ilość i jakość kwasu hialuronowego. To właśnie osłabienie, zniekształcenie i zanikanie z wiekiem elementów podporowych powoduje, że traci ona sprężystość i naturalną gładkość, staje się cieńsza, sucha i pomarszczona.

Dlaczego dobra kondycja fibroblastów jest dla nas tak ważna?

Fibroblasty są to najważniejsze komórki skóry właściwej, odpowiedzialne za produkcję podstawowych substancji strukturalnych skóry: kolagenu, elastyny i kwasu hialuronowego. To one warunkują odpowiednie fizyczne i mechaniczne właściwości skóry. Utworzone z kolagenu i elastyny włókna budują w skórze swoiste rusztowanie, które sprawia, że jest ona elastyczna, zwarta i odporna na rozciągnięcia. Z kolei kwas hialuronowy, który pełni funkcję substancji spajającej włókna, dzięki zdolności wiązania dużych ilości wody zapewnia skórze odpowiednie nawilżenie.

W celu spowolnienia procesów starzenia zachodzących w naszym organizmie salon kosmetyczny Podarunek dla Urody proponuje wykonanie serii karboksyterapii, fal radiowych, mezoterapii bezigłowej z tak niezwykłym składnikiem jak DMAE oraz laserowy lifting okolic oczu.

Wszystkie te zabiegi motywują fibroblasty do intensywnej produkcji nowych włókien kolagenowych i elastycznych, a rozciągnięte, nieco postarzałe włókna odmładzają poprzez skrócenie ich struktury z jednoczesnym ich napięciem.

Dzisiaj przedstawię dwie metody, które można stosować na opaloną skórę i zaraz po wakacjach. Następny wpis poświęcony będzie metodom, które wymagają ochrony przeciwsłonecznej.

KARBOKSYTERAPIA

Karboksyterapia wiedzie prym na polu zabiegów liftingujących okolic oczu od momentu pojawienia się jej w gabinetach kosmetycznych. Nowoczesna technologia połączona z naturalnymi predyspozycjami organizmu dają wyjątkowe efekty!

Na czym polega zabieg?

Urządzenie do karboksyterapii służy precyzyjnemu dozowaniu czystego dwutlenku węgla pomiędzy warstwy skóry. Uwolniony gaz rozciąga miejscowo tkanki i powoduje, że do organizmu wysyłany jest impuls pozwalający na aktywację ważnych procesów regeneracyjnych. Odbudowywane są wiązania kolagenowe i elastylowe, dzięki czemu cera zyskuje na sprężystości i gęstości. Poprawie ulega także przepływ krwi, a także uruchamia się proces neowaskularyzacji, który sprawia, że formowane się nowe naczynia krwionośne. Zabieg jest w pełni bezinwazyjny i bezpieczny. Podany iniekcyjnie gaz jest po zabiegu w sposób naturalny usuwany z organizmu. Karboksyterapia to obecnie jedna z najskuteczniejszych metod, która oferuje doskonałe rezultaty bez ingerencji chirurga plastycznego.

Kolejny z proponowanych zabiegów, który nie ustępuje karboksyterapii w swoim technologicznym zaawansowaniu jest RADIOFREKWENCJA.

Zabieg radiofrekwencji (RF) jest niezwykle skuteczną, bezinwazyjną i bezbolesną metodą, w której główną rolę odgrywają fale radiowe emitowane przez specjalne urządzenie. Odpowiednia długość wiązki energii (ok. 7 MHz) pozwala doprowadzić do podgrzania wybranego miejsca. Wzrost temperatury sprawia, że organizm aktywuje niezbędne procesy odnowy. Znajdujące się w komórkach fibroblasty syntezują świeże włókna kolagenu i elastyny, znacznie usprawniony zostaje przepływ krwi, a mięśnie wokół oczu zostają rozluźnione. W rezultacie wygląd cery zostaje naturalnie odświeżony i rozświetlony. Skóra zyskuje na grubości i elastyczności, a płytkie zmarszczki, worki oraz cienie zostają zredukowane. Fale radiowe korzystnie wpływają również na przebarwienia zmniejszając ich widoczność. Jest to zatem kolejna oprócz karboksyterapii kompletna kuracja liftingująca okolicę oczu.

Jak widać nowoczesna kosmetologia oferuje nam doskonałe rozwiązania, które zadowolą najbardziej wymagających klientów. Pamiętajmy jednak, że każdy zabieg wymaga odpowiedniej systematyczności, a często optymalne i trwałe rezultaty dostrzegamy dopiero po przeprowadzaniu serii terapii.

error: Content is protected !!