Rozszerzone naczynka krwionośne, fachowo nazywane teleangiektazjami, a potocznie tzw. „pajączkami” to problem wielu osób, który niejednokrotnie bywa dość wyraźny i uciążliwy. Rozszerzone naczynka mogą wystąpić w przypadku każdego typu cery, jednak na ich pojawienie się szczególnie narażona jest oczywiście skóra wrażliwa, cienka i delikatna. Obszary występowania zmian naczyniowych na twarzy to zazwyczaj okolice policzków, nosa czy brody. Możemy spotkać się z pojedynczymi, rozszerzonymi naczynkami w postaci maleńkich, czerwonych „niteczek” lub ich większą ilością – co wówczas według większości osób, które borykają się z problemem, uznawane jest za spory mankament estetyczny. Ludzie ze skłonnością do powstawania teleangiektazji powinni rozpocząć właściwą terapię, aby zahamować postęp rozwoju zmian, ponieważ nieleczone naczynka pękają, następnie łączą się – co daje wrażenie obszernego zaczerwienienia skóry w postaci rumienia. Zdarza się, że siateczka naczyń krwionośnych wywołuje wrażenie dyskomfortu, ciepła czy nawet pieczenia w newralgicznych obszarach.

Jeżeli problem rozszerzonych, nieestetycznych naczynek dotyczy również Was, mamy dobrą wiadomość – przy obecnym poziomie rozwoju kosmetologii, wykorzystując nowoczesne i bezpieczne rozwiązania, jesteśmy w stanie usunąć widoczne naczynka, a także zniwelować nawet bardzo wyraźny rumień naczyniowy. Mamy do dyspozycji różne metody, ale jedną z najskuteczniejszych jest terapia laserowa, którą proponujemy Wam w Podarunku dla Urody.

Jak powstają rozszerzone naczynka?

Przede wszystkim cera naczyniowa nie jest jednostką chorobową – to tylko skłonność do uwidaczniania się naczynek. U niektórych po prostu znajdują się one płycej niż w przypadku posiadaczy tzw. cery normalnej. Czasami zdarza się, że przyczyną pękania naczyń są czynniki zewnętrze. Możemy zaobserwować różne czynniki uwydatniające problem, jednak tendencja do tworzenia się rumienia wynika przede wszystkim z uwarunkowań genetycznych oraz wzmożonej produkcji żeńskich hormonów płciowych – estrogenów – które rozluźniają mięśnie naczyń krwionośnych, co w efekcie prowadzi do występowania widocznego zaczerwienienia. To zjawisko możemy zaobserwować także podczas nagłych skoków ciśnienia krwi, w zaburzeniach pracy wątroby czy też w czasie menstruacji.

Na szczęście właściwa pielęgnacja oraz odpowiednio dobrane zabiegi kosmetyczne, mogą w znacznym stopniu pomóc zniwelować problem. Cerę naczyniową należy jednak stale kontrolować, aby nie doprowadzić do powstania trądziku różowatego.

Naczynka rozszerzają się i tworzą rozmaite zaczerwieniania pod wpływem wielu czynników:

  • po wypiciu gorących napojów, kawy czy mocnej herbaty
  • po zjedzeniu ostrych przyprawach np. chili
  • pod wpływem zmian temperatury
  • przy regularnym korzystaniu z sauny lub upodobaniu do gorących kąpieli
  • po spożyciu alkoholu
  • pod wpływem silnych emocji np. zdenerwowania
  • w przypadku narażenia na czynniki atmosferyczne: wiatr czy mróz
  • w przypadku nadmiernej ekspozycji skóry na słońce

Jak wygląda przygotowanie do zabiegu laserowego zamykania naczyń?

Przed zabiegiem nasz specjalista ocenia z jakiego typu zmianami mamy do czynienia i jakie jest ich nasilenie. Na tej podstawie dobieramy odpowiednią długości fali, która będzie emitowana przez laser. Ważne, aby co najmniej 2 tygodnie przed zabiegiem nie zażywać ziół fotouczulających ani preparatów z kwasem salicylowym.

Usuwanie rozszerzonych naczynek za pomocą lasera Asclepion Quadro Star

W naszym salonie w celu redukcji rumienia i zaczerwienień używamy nowoczesnego lasera medycznego, emitującego wiązkę o długości fali 532 nm, która absorbowana jest przez hemoglobinę, co powoduje obkurczenie rozszerzonych naczyń krwionośnych i trwałe ich zamknięcie. Światło lasera przechodzi przez skórę, nie uszkadzając jej.

Jak możemy wspomóc cerę naczyniową na co dzień?

Warto urozmaicić swoją dietę i wprowadzić produkty zawierające duże ilości witaminy C., która stymuluje produkcję kolagenu w skórze oraz wzmocnienie i uelastycznienie naczyń krwionośnych. Skuteczne może być też przyjmowanie witamin C, K i P oraz preparatów zawierających rutynę, wyciąg z lipy, arniki górskiej czy miłorzębu japońskiego. Wzmacniają one naczynia krwionośne, zmniejszają ich kruchość, co zapobiega pękaniu. Kuracja lecznicza powinna trwać do kilku miesięcy. Jeżeli jednak zmiany naczyniowe są rozległo, pomóc może tylko wizyta u specjalisty.

Jeżeli chcecie dowiedzieć się więcej na temat efektywnej terapii naczyń – zapraszamy do kontaktu z nami!

error: Content is protected !!