Karboksyterapia to prawdziwa rewolucja we współczesnej kosmetologii – zabieg, który pokochali klienci gabinetów kosmetycznych i medycyny estetycznej na całym świecie. Na czym polega fenomen tej metody? Pod dość enigmatyczną nazwą kryje się niezwykle skuteczna terapia CO2, czyli dwutlenkiem węgla, którą wykorzystujemy m.in. w leczeniu cellulitu, zwiotczenia skóry, obrzęków pod oczami, nadmiaru tkanki tłuszczowej w różnych obszarach ciała, a także rozstępów.

Jaka jest specyfika zabiegu?

Cała procedura zabiegowa jest nieskomplikowana. Opiera się na iniekcji w skórę dwutlenku węgla za pomocą niewielkiej igły, co powoduje wzmożenie przepływu krwi, tlenu oraz składników odżywczych do obszaru objętego leczeniem. Dochodzi również do polepszenia mikrokrążenia krwi oraz odnowy biologicznej komórek. Obecność CO2 w skórze wywołuje kontrolowaną przez specjalistę, zupełnie niegroźną reakcję zapalną, która z kolei stymuluje procesy intensywnej regeneracji oraz produkcję nowego kolagenu. Po kilku tygodniach obserwujemy planowaną przebudowę skóry, zaawansowaną rewitalizację i odnowę biologiczną. Dzięki temu przywracamy skórze sprężystość oraz wyraźne napięcie. Metoda ta fantastycznie sprawdza się również w przypadku redukcji tkanki tłuszczowej czy niwelowaniu cellulitu. Wówczas aplikowany gaz medyczny CO2 częściowo zmienia się w kwas węglowy, który rozpuszcza komórki tłuszczowe. Możemy uzyskać zdumiewające efekty w minimalizacji tzw. pomarańczowej skórki i wygładzeniu ciała.

Na czym dokładnie polega zabieg karboksyterapii w naszym salonie?

Zabieg karboksyterapii polega na śródskórnym lub podskórnym podawaniu odpowiednio dobranej przez eksperta ilości gazu medycznego CO2 za pomocą specjalnego urządzenia, wyposażonego w niewielkich rozmiarów igłę. Podczas zabiegu klient może odczuwać delikatny dyskomfort, który często przyrównywany jest do uczucia rozpierania. Odczuwalność tego zjawiska występuje różnie w zależności od indywidualnego progu tolerancji na tego typu doznania oraz opracowywanego obszaru. Dla uzyskania najlepszych efektów, rekomendujemy, aby powtarzać zabieg 1 raz tygodniu w serii 6-10 zabiegów. Terapia zazwyczaj nie wiąże się z koniecznością ograniczenia codziennej aktywności, po zabiegu można swobodnie powrócić do codziennych zajęć.

Czy karboksyterapia jest bezpieczna?

Dwutlenek węgla to substancja naturalnie występująca w ludzkim ciele, wydalamy go jako końcowy produkt wymiany gazowej organizmu. Podany podczas zabiegu CO2 transportowany jest do płuc, aby również zostać wydalonym poprzez naturalny proces, jakim jest oddychanie. Dzięki temu, że nie wprowadzamy do organizmu żadnych substancji, które mogłyby wywołać niepożądaną reakcję alergiczną, możemy z dużym prawdopodobieństwem stwierdzić, że terapia dwutlenkiem węgla należy do zabiegów bezpiecznych.

Zapraszamy do zapoznania się ze wskazaniami i przeciwwskazaniami do zabiegu: http://laserowyplock.pl/zabiegi/karboksyterapia-plock

Jeżeli macie pytania dotyczące tej rewolucyjnej – jesteśmy do Waszej dyspozycji!

error: Content is protected !!