Wraz z upływem lat nasza skóra staje się coraz bardziej wiotka, traci jędrność, a także stopniowo pojawiają się na niej zmarszczki, które z wiekiem się pogłębiają. Przyczyną jest znaczne obniżenie możliwości regeneracyjnych skóry, które jest naturalnym etapem starzenia się organizmu. Medycyna estetyczna od lat stara się zatrzymać czas przy pomocy coraz bardziej zaawansowanych terapii „anti-aging”. Obecnie kuracje wykorzystujące technikę mikro-nakłuć (znaną chociażby osobom korzystającym z mezoterapii igłowej) są od dawna jedną z najskuteczniejszych metod zaawansowanej rewitalizacji skóry, a obecnie przeżywają ponowny rozkwit – za sprawą innowacyjnej metody o nazwie Dermapen.

JAK PRZEBIEGA PROCES REGENERACJI?

Nasz organizm do pełnej odbudowy naskórka potrzebuje ok. 28 dni, dotyczy to przede wszystkim osób przed 25 rokiem życia. Wraz z wiekiem czas ten zaczyna się wydłużać, czego efektem są widoczne zmiany w sprężystości i elastyczności skóry oraz pojawiające się zmarszczki mimiczne. Sposób na „obudzenie” procesów regeneracyjnych znany jest od dawna – korzystamy z niego w terapiach takich jak na przykład mezoterapia igłowa czy mikroigłowa (dermaroller). Kontrolowane nakłuwanie punktowe, stymuluje skórę do intensywniejszej odnowy. W efekcie produkowany przez fibroblasty kolagen, elastyna i kwas hialuronowy odbudowuje i wzmacnia struktury tkanek. Warto wiedzieć, że proces produkcji nowych komórek zajmuje do kilku miesięcy, a po zakończonym etapie ich wytwarzania przychodzi czas na tzw. przebudowę naprawczą, która zwiększa gęstość, nawilżenie, elastyczność oraz napięcie skóry. Oczywiście nie należy się obawiać, że na rezultaty kuracji przyjdzie nam czekać tak długo – wyraźne korzyści zabiegu Dermapen są widoczne po kilku wizytach w Podarunku dla Urody. Utrwalony efekt osiągamy po wykonaniu serii zabiegów, dlatego niezwykle istotna jest ich regularność.

JAK WYGLĄDA ZABIEG DERMAPENEM?

Dermapen to urządzenie, które pozwala na wykonanie serii błyskawicznych nakłuć o regulowanej głębokości, przy pomocy kilkunastu niewielkich igieł. W ten sposób możliwe jest dotarcie do niedostępnych w przypadku innych terapii miejsc, przy zachowaniu wpływu na dynamikę procesów regenerujących skórę. Przygotowanie do zabiegu polega na nałożeniu kremu znieczulającego, dla zapewnienia klientowi pełnego komfortu. Kuracja opiera się na wykonaniu kilku obiegów, podczas których urządzenie wykonuje serię maleńkich nakłuć. Podczas kuracji aplikujemy na skórę preparaty bogate w składniki aktywne, mające na celu wzmocnienie rewitalizujących efektów. Najczęściej stosowanymi substancjami aktywnymi są aminokwasy, witaminy, peptydy oraz czynniki wzrostu. W trakcie trwania zabiegu może pojawić się równomierne zaróżowienie leczonego miejsca, a po zakończeniu pacjent może odczuwać ciepło oraz lekkie pieczenie. Na koniec procedury, nakładamy maskę rewitalizującą, która łagodzi podrażnienia i powoduje intensyfikację procesów odbudowy komórek. Zależnie od stanu skóry, do pełnej rekonwalescencji dochodzi już po kilku dniach. Po zabiegu nie pozostają żadne blizny, skóra nie uwrażliwia się na promieniowanie UV, nie powstaną też przebarwienia wynikające z podwyższonej pigmentacji. Ilość wizyt w gabinecie uzależniona jest przede wszystkim od stanu skóry oraz wieku, przeważnie wykonuje się 3-4 terapie na przestrzeni miesiąca. Należy jednak wziąć pod uwagę, że procesy regeneracyjne zachodzą u każdego z nas indywidualnie, dlatego niezbędna jest właściwa ocena stanu skóry przez specjalistę.

KOMU POLECAMY ZABIEG?

Na zabiegu z pewnością skorzystają osoby zainteresowane kuracjami odmładzającymi, zarówno w przypadku profilaktyki przeciwstarzeniowej, jak i przeciwdziałania skutkom starzenia się skóry. Skóra zyskuje na grubości i elastyczności, jest bardziej sprężysta, a przy tym właściwie odżywiona i nawilżona. Osoby o dostrzegalnych naczynkach krwionośnych zauważą, że zmniejszyła się ich widoczność za sprawą wzrostu gęstości tkanek. Zabieg Dermapen wyrówna koloryt skóry i poradzi sobie z przebarwieniami słonecznymi. Z terapii powinny skorzystać także te osoby, które chcą zredukować blizny oraz rozstępy. Ostatnim, ale niezwykle ciekawym zastosowaniem jest działanie metody Dermapen na wypadanie włosów, stąd też polecamy ją osobom borykającym się z problemem łysienia.

Mamy nadzieję, że przybliżyliśmy Wam dokładnie, na czym polega zabieg regeneracyjny przy użyciu urządzenia Dermapen. Jesteśmy przekonani, że efekty, które możecie osiągnąć korzystając z tej zdobyczy medycyny estetycznej są niezaprzeczalne i spektakularne. Dlatego gorąco zapraszamy Was do Podarunku dla Urody, gdzie podpowiemy w jaki sposób możemy zadbać o zdrowie i wygląd Waszej skóry. Jak zawsze czekamy na pytania i komentarze.

error: Content is protected !!