Jedwabiście gładka w dotyku skóra jest jednym z powszechnych symboli piękna, dlatego większość osób – bez względu na płeć czy wiek – regularnie poddaje się zabiegom usuwania owłosienia. Mamy do wyboru kilka różnych metod na pozbycie się niechcianych włosków z wybranych obszarów ciała. Jedną z najskuteczniejszych, a zarazem najpopularniejszych i gwarantujących jednocześnie błyskawiczne rezultaty jest depilacja woskiem. Zabieg znany i lubiany na całym świecie, z którego możecie oczywiście skorzystać również u nas – w Podarunku dla Urody. Dlatego, jeżeli macie już dosyć częstego i czasochłonnego golenia się tradycyjną maszynką i pragniecie, aby Wasza skóra na wiele tygodni pozostała aksamitnie gładka, polecamy Wam właśnie ten popularny i niezawodny zabieg.

Depilacja woskiem to zabieg z pozoru nieskomplikowany i prosty w wykonaniu, jednak niewłaściwie przeprowadzony może być nieco bolesny i drażniący dla skóry, dlatego też zalecamy regularnie przeprowadzać go pod okiem specjalisty w naszym salonie, co zagwarantuje Wam komfort, precyzyjne usunięcie włosków z nawet trudno dostępnych miejsc, a także zminimalizuje ewentualne nieprzyjemne odczucia.

Niewątpliwie zaletą tej metody usuwania owłosienia jest fakt, że przy systematycznym jej powtarzaniu Wasza skóra stopniowo przyzwyczai się tego typu ingerencji, przez co zabieg stanie się praktycznie niewyczuwalny. Ponadto, po depilacji woskiem włoski odrastają dużo wolniej, w dodatku są coraz słabsze, a okres pomiędzy kolejnymi zabiegami znacznie się wydłuża – co oznacza, że dłużej możecie cieszyć się gładką skórą. Same końcówki włosków ze względu na to, że za pomocą wosku pozbywamy się ich wraz z cebulkami, stają się dużo delikatniejsze niż w przypadku tradycyjnego golenia maszynką. Należy jednak pamiętać, że przeciwwskazaniem do zabiegu są pękające naczynka oraz żylaki.

Jak wygląda zabieg depilacji woskiem?

Sam zabieg w Podarunku dla Urody przeprowadzany jest przez wykwalifikowanego specjalistę i przebiega w miłej atmosferze relaksu. Istotnym elementem depilacji woskiem jest uprzednie oczyszczenie wskazanej części ciała. Kolejnym krokiem jest nałożenie wosku, którego skład w oparciu o naturalną żywicę oraz wyciągi roślinne, jest całkowicie bezpieczny, nawet dla skóry wrażliwej i delikatnej. Przygładzenie wosku plastrem, a następnie jego oderwanie jest kluczowym – na początku dla niektórych nieco nieprzyjemnym – etapem. Od razu po zabiegu, mogą wystąpić miejscowe zaczerwienienia lub też podrażnienia, które mijają nie później niż po ok. 2 dniach. Rezultatem procedury jest doskonale gładka skóra, którą możecie się cieszyć przez kolejne 3-4 tygodnie.

Dopóki nie znikną zaczerwienienia, należy unikać kąpieli w chlorowanej lub słonej wodzie, które mogą nasilić podrażnienie. Nie polecamy w tym czasie również korzystać z sauny, jacuzzi oraz solarium.

Gładka skóra jest w modzie bez względu na porę roku, dlatego zapraszamy Was serdecznie na depilację do Podarunku dla Urody!

error: Content is protected !!