TRĄDZIK MŁODZIEŃCZY – Co to jest i jak się objawia?

Trądzik młodzieńczy to bardzo często występująca przypadłość, która dotyka aż 8 na 10 osób w okresie dojrzewania. Problem zaczyna się najczęściej u nastolatków i zdarza się, że trwa jeszcze powyżej 20 roku życia. Co na to wpływa? Przyczyna jest dość prosta. To zaburzona praca hormonów powoduje mniej lub bardziej nasilone objawy trądziku, które mogą objawiać się w różny sposób. Najczęściej spotykamy się ze zmianami typu:

 • PROSAKI (łac milia) to przypominające ziarna prosa (stąd też nazwa) położone ponadskórkowe torbiele wypełnione masami łojowo-rogowymi. Powstają w wyniku zaczopowania wydzieliny przywłosowych gruczołów łojowych wskutek nadmiernego rogowacenia ujść mieszków włosowych. Są twarde, białe, bardzo widoczne na skórze. Umiejscawiają się na twarzy – zazwyczaj w okolicy oczu, policzków, a rzadziej w okolicy narządów płciowych. Zmiany można usunąć wyłącznie podczas zabiegu – poprzez nakłucie. Niestety, prosaki nie zniknął samoistnie. Co istotne, poza aspektem estetycznym nie powodują żadnych dolegliwości.
 • ZASKÓRNIKI (łac. comedo) są to pierwotne wykwity trądzikowe. Występują najczęściej na twarzy, klatce piersiowej, plecach. Powstają w wyniku m.in. nadmiernego wytwarzania i gromadzenia się łoju w kanalikach, który zaburza proces rogowacenia. W konsekwencji następuje nadmierna przepuszczalność ściany mieszka – płyny i komórki zapalne mają swobodny dostęp i tworzą nadkażone zmiany w postaci grudek i krost. Zaskórniki dzielą się na:
  • ZASKÓRNIKI OTWARTE – jest to ciemny czop rogowo-łojowy z powodu utleniania się kreatyny na powierzchni skóry. Po naciśnięciu wychodzi długi, ciemniejszy u nasady czop albo ciemna, twarda kulka.
  • ZASKÓRNIKI ZAMKNIĘTE – barwy białej, drobne, wyczuwalne i widoczne na skórze wypryski. Tworzą się wskutek zamknięcia ujścia gruczołu poprzez namnażające się komórki naskórka. Sporadycznie zakończone niewielkim ujściem, z którego po naciśnięciu wydostaje się biała, kaszkowata treść.
  • GRÓDKI (łac. papula) niewielkie kilkumilimetrowe zmiany skórne ponad poziomem skóry, o ograniczonym umiejscowieniu. Mogą być płaskie lub wypukłe. Są bolesne, a skóra wokół nich ulega zaczerwienieniu. Grudki najczęściej tworzą się wraz z zaskórnikami i krostami w wyniku nadkażenia zaczopowanej wydzieliny gruczołów łojowych. Co istotne nie zbiera się w nich ropa. Znikają, nie pozostawiając blizn. Nie są to problemy skórne, które można usunąć manualnie.
  • KROSTY (łac. pustula) to wypukłe, pęcherzykowe zmiany, wypełnione ropą. Ich średnica dochodzi do 1 cm. Mają czerwoną, obrzmiałą podstawę z białym bądź żółtym ropnym zakończeniem. Krosty nie tylko są bolesne, ale jeszcze mogą pozostawić przykrą pamiątkę na skórze w postaci blizn.

Masz trądziki? Spokojnie to jeszcze nie koniec świata. W Podarunku dla Urody opracowaliśmy najskuteczniejsze metody, by pomóc wam uporać się z problemem raz na zawsze. Ponieważ kłopoty skórne mają różne podłoże, dobieramy metody terapeutyczne i kosmetyczne indywidualnie do potrzeb klienta. I oczywiście jesteśmy przekonani, że pomożemy uporać się Wam z tym przykrym problemem.

Dlaczego powinniście do nas przyjść, a samodzielne zabiegi w domu są niewystarczające?

Oczywiście podstawową pielęgnację skóry możecie wykonać w domu. Nawet powinniście to zrobić. Jednakże by osiągnąć długotrwały efekt powinniście skorzystać z profesjonalnej pomocy.

Co to jest właściwe oczyszczanie cery?

Prawidłowe oczyszczanie cery nie tylko ją odświeża, ale przede wszystkim daje jej impuls do regeneracji, a co za tym idzie wzmacnia komórki skóry. Poza tym odpowiednio oczyszczona skóra dużo lepiej wchłania i przyswaja składniki aktywne aplikowane na skórę w postaci różnego rodzaju kremów. I nie tylko. Dużo lepiej widoczne są na niej efekty zabiegów kosmetycznych z wykorzystaniem nowoczesnych sprzętów. W Podarunku Dla Urody z całą pewnością możemy powiedzieć, że skóra wolna od zanieczyszczeń to podstawa profilaktyki przeciwstarzeniowej oraz solidna baza do radzenia sobie z problemem przetłuszczania, trądziku, czy zatykających się porów.

Co możemy zrobić samodzielnie w domu?

Przede wszystkim demakijaż twarzy połączony raz na jakiś czas z wybranym peelingiem – mechanicznym lub opartym na specjalnie dobranych preparatach np. łagodnych kwasach chemicznych.

Zabiegi w domowym zaciszu oczywiście pomogą Wam i poprawią wizualny, zdrowy efekt skóry, ale nie będą miały takiego długotrwałego efektu jak profesjonalne zabiegi. Dlaczego?

Kosmetyki, które sporządzamy sami lub kupujemy w drogeriach są produktami o ograniczonym działaniu powierzchniowym, przez co nie wnikają w głąb skóry. Domowa pielęgnacja niesie więc pozytywny skutek, dlatego rekomendujemy ją jako niezbędną podstawę codziennej troski o skórę. Powinna być jednak ona uzupełnieniem specjalistycznych terapii kosmetycznych, prowadzonych pod okiem eksperta w profesjonalnym gabinecie.

Co możemy Wam zaoferować w Podarunku dla Urody, by Wasza skóra odzyskała świeżość i witalność? Zaproponujemy Wam dwie metody – bezinwazyjne,  skuteczne i bezpieczne.

 • PEELING KAWITACYJNY – to innowacyjna metoda złuszczania naskórka, cechująca się niezwykłym komfortem pacjenta. Zabieg przeprowadzany jest za pomocą rozpylonych drobin wody i urządzenia emitującego fale ultradźwiękowe. Pod wpływem działania ultradźwięków małe kropelki gwałtownie zmieniają stan skupienia z cieczy w gaz i w efekcie usuwają z powierzchni skóry wszelkie zanieczyszczenia, w tym obumarłe komórki naskórka. Peeling kawitacyjny sprawia, że skóra ma większe możliwości wchłaniania preparatów kosmetycznych, dlatego stanowi doskonały wstęp dla innych zabiegów. Metoda ultradźwiękowego oczyszczania nadaje się zarówno do stosowania na twarzy i ciele. Ponieważ zabieg jest bezbolesny, bezpieczny i nieinwazyjny, a większość naszych klientów uważa go za relaksujący, możemy z całą pewnością polecić go również osobom o wrażliwej i podatnej na podrażnienia skórze.
 • OCZYSZCZANIE MANUALNE – w odróżnieniu od peelingu kawitacyjnego metoda opiera się nie na kilku następujących po sobie etapach zabiegu, które pozwalają osiągnąć pełen rezultat. Najpierw specjalista przystępuje do starannego demakijażu skóry, po którym przechodzi do nałożenia łagodnego peelingu, aby usunąć zrogowaciały naskórek. Po zakończeniu tego kroku aplikowany jest preparat zmiękczający przy jednoczesnym wmasowaniu produktu, który z kolei rozszerza pory i poprawia wchłanialność nakładanej substancji. Następnym etapem jest manualne oczyszczenie cery w celu usunięcia zaskórników oraz innych zanieczyszczeń. Na koniec skórę zabezpieczamy specjalnym preparatem o działaniu łagodzącym i przeciwzapalnym.

Pamiętajmy więc, że właściwe oczyszczona skóra to najbardziej skuteczny sposób na zachowanie jej młodego wyglądu i świeżości na wiele lat, a także najlepszy wstęp do korzystania z innych zabiegów.

– To od oczyszczania należy rozpocząć wszelkie, nawet najbardziej zaawansowane, zabiegi pielęgnacyjne – podkreśla wykwalifikowany personel Podarunku Dla Urody. – Oprócz gamy profesjonalnych zabiegów zawsze służymy poradami i z chęcią odpowiemy na Wasze pytania, dotyczące właściwego dbania o skórę. Zapraszamy do nas.

error: Content is protected !!